انتشار پیش شماره نشریه وکالت نامه

با همت اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران و حمایت کانون های وکلای دادگستری نسخه پیش شماره نشریه وکالت نامه  که در موضوعات حقوقی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی فعالیت خواهد داشت منتشر و برای اعضای علاقه مند به مطالعه این نشریه در کتابخانه کانون وکلای دادگستری استان قزوین به رایگان قابل دریافت است.


اولین شماره از هفته‌نامه اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا) با نام «وکالت‌نامه» منتشر شد. «وکالت‌نامه» در ۱۶ صفحه به صاحب‌امتیازی اسکودا، مدیرمسئولی دکتر مرتضی شهبازی‌نیا و سردبیری رضا نامجو روانه دکه‌های مطبوعاتی می‌شود. علی نامجو دبیر تحریریه این هفته‌نامه است.

در اولین شماره این هفته‌نامه رؤسای کانون‌های بیست‌وپنج گانه وکلا در سراسر ایران درباره اهمیت وجود یک رسانه اختصاصی برای نهاد وکالت در جهت ایجاد ارتباط کانون‌ها با مردم نوشته‌اند. گفت‌و‌گوهایی از کامبیز نوروزی و مصطفی مهرآیین درباره جایگاه امروز نهاد وکالت در جامعه از مطالب خواندنی این شماره از «وکالت‌نامه» است. محمدحسین جعفری در یکی دیگر از صفحات این شماره، گفت‌و‌گویی با «وکالت‌نامه» انجام داده و درباره تضییع حقوق مردم از سوی یکی از اپراتورهای تلفن همراه که به‌تازگی کنسرت آنلاین برگزار کرده بود، گفته است. محمد حاجیان شهری، طراح کمیته شفافیت در مدیریت شهرداری مشهد هم در این شماره از این هفته‌نامه گفت‌وگویی با یکی از اعضای تحریریه انجام داده که «ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی را اجرا کنید» عنوان آن است. در بخش فرهنگی «وکالت‌نامه» در شماره نخست، مطلبی منتشر شده که به ۱۳ فیلم سینمایی مهم در تاریخ سینما با محوریت وکیل پرداخته است. «خانه خالی دارید یا نه» هم یکی دیگر از نوشته‌های این هفته‌نامه در شماره اول است که به یکی از سوژه‌های روز جامعه ایران پرداخته و سخنان و نوشته‌های چند وکیل دادگستری را در خود دارد. سردبیر این هفته‌نامه در این شماره پای سخنان شهرام کیوان‌فر راهبر «طرح تحول نظام وکالت و سند چشم‌انداز نهاد وکالت» نشسته و درباره این سوژه داغ با او گفت‌و‌گویی انجام داده است. در صفحه آخر هفته‌نامه شمار نخست هم به بهانه ۲۸ مردادماه مطلبی به یاد جلیل بزرگمهر وکیل دکتر محمد مصدق آمده، نوشته‌ای به یاد اولین رئیس کانون وکلا مرحوم سید هاشم وکیل منتشر شده و یاد وکیل محمد صالحی که یکی از آن بیست‌وسه نفر بود و هفته قبل به مقام رفیع شهادت رسید، زنده نگه داشته شده است.

نسخه الکترونیکی نخستین پیش شماره وکالت نامه- ۳ شهریور ۱۳۹۹