جلسه علمی با موضوع بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی راجع به نهاد وکالت در پرتو قانون اساسی

 

جلسه هفتگی علمی کانون وکلای دادگستری استان قزوین با موضوع «بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی راجع به نهاد وکالت در پرتو قانون اساسی» با حضور جمعی از اعضای هیات مدیره کانون، جمعی از وکلا و پیشکسوتان عرصه وکالت در سالن اجتماعات کانون قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان قزوین در این جلسه که به همت کمیسیون علمی، آموزش و پژوهش برگزار شد محمد نسخه چی رئیس کانون ضمن درخواست از بدنه وکلا در جهت تولید محتوا شامل مقاله و یادداشت و نشر آن در مطبوعات و فضای مجازی پیرامون قوانین جدید التصویب که استقلال کانون وکلا را مخدوش می کند، اظهار داشت که شان نظام و شان قضا با این قوانین نزول پیدا می کند و دارسی عادلانه زیر سوال می رود و معتقدیم قوانین می بایست براساس قانون اساسی وضع گردد.

 

 

در ادامه این نشست سایر حاضرین با اشاره به اینکه وکلا با قضات در فرآیند دادرسی هم شان هستند به تبیین اصول علمی و ایرادات شکلی و ماهوی این مصوبه با قانون اساسی و سیاست های کلی امنیت قضایی پرداختند. همچنین یکی از وکلای حاضر ضمن اشاره به اینکه کلمه وکیل 24 مرتبه در قرآن کریم تکرار شده، این موضوع را نشان از مقدس بودن این شغل دانست و بیان داشت که انتظار می رود مجلس شورای اسلامی و همچنین شورای محترم نگهبان به این امر توجه ویژه داشته باشند.

در انتهای این جلسه ضمن جمع بندی موضوعات مقرر گردید کمیسیون علمی با همکاری آقای محمد طایفه زرکش، نایب رئیس کانون وکلای قزوین، ضمن تهیه بیانیه علمی درباره تناقضات و تعارض قوانین جدید التصویب با قانون اساسی، نامه ای خطاب به مراجع ذی صلاح جهت پیگیری موارد تنظیم، ارسال و پیگیری شود.