دفتر ویژه معاضدت و خدمات حقوقی مددجویان در زندان مرکزی قزوین افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری قزوین به نقل از کمیسیون معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری، در روز سه شنبه مورخه ۲۰ مهر ۱۴۰۰، دفتر ویژه معاضدت و خدمات حقوقی در محل زندان مرکزی قزوین راه اندازی و افتتاح گردید.
در آیین افتتاح این دفتر که با حضور رییس و تعدادی از اعضای هیات مدیره، رؤسا و جمعی از اعضای اداره معاضدت و کمیسیون بانوان کانون وکلای قزوین و‌با میزبانی ریاست محترم زندان قزوین برکزار شد، ابتدا بابایی رییس زندان ضمن خیرمقدم و ابراز خرسندی از این امر ، اظهار امیدواری کرد این اقدام گامی ارزنده برای رهایی زندانیان در بند با کمک وکلای این دفتر برداشته شود.
فریبا رضایی رییس اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری استان قزوین نیز ضمن تبیین اهداف حمایتی معاضدتهای کانون وکلا ،اظهار داشت که اولین گام ایجاد شرایط بازاجتماعی شدن زندانیان است که بتواند یک زندانی را به شرایط عادی زندگی برگرداند .
فریبا رضایی هدف از تاسیس این دفتر را کمک به کاهش تورم زندانی و‌فراهم نمودن تمهیدات تسهیل در ارایه خدمات و مشاوره حقوقی به مددجویان و خانواده آنها عنوان نمود .
سیدمحمد حسینی رییس کانون وکلای قزوین در این نشست ضمن معرفی کانون وکلا به عنوان قدیمی ترین نهاد مدنی کشور، ارائه خدمات قضایی معاضدتی را از سه مجرای وکالت تسخیری ، معاضدتی و مشاوره های حقوقی در پرونده های کیفری و حقوقی مطرح و اظهار داشت : شرایط زندانی بعد از تحمل کیفر حبس ، در عمده مواقع ناگوار و‌توام با سرخوردگی ناشی از مطرودی زندانی از جامعه می باشد و مهمترین هدف قانونگذار بازگشت وی به آغوش جامعه است .
سیدمحمدحسینی با اشاره به خدمات ارائه شده به زندانیان اظهار امیدواری کرد ؛ شرایط تعامل بیش از پیش دوسویه بین زندان و کانون وکلا فراهم گردیده و‌ ضمن حذف بازرسی های بدنی وکلا در مبادی ورودی زندان ، تمهیداتی از جمله تعبیه گیت های الکترونیکی و صندوقچه های تحویل تلفن همراه اندیشیده گردد.

روابط عمومی
کانون وکلای دادگستری استان قزوین


Gallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slide