شیوه نامه شرکت در اختبار مجازی فروردین ماه 1400

اختبار کتبی بصورت مجازی و بشرح زیر برگزار خواهد شد:

کارآموزان با تلفن همراه هوشمند یا رایانه مجهز به وبکم از طریق نشانی الکترونیکی ارسال شده توسط پیامک وارد سامانه ارتباط تصویری شده و پس از برقراری ارتباط تصویری با مراقبین آزمون مستقر در کانون و اخذ تأییدیه ایشان در بازه زمانی حداقل بیست دقیقه قبل از شروع آزمون آماده شرکت در جلسه خواهند شد.

– برای خواندن سوالات حتماً داشتن کامپیوتر لازم است و از تلفن همراه صرفاً جهت ارتباط تصویری‌ از طریق سامانه مربوطه استفاده شود البته در صورتی که کامپیوتر یا لپ تاپ دارای وب کم باشد نیازی به تلفن همراه نخواهد بود.

نکته مهم:

در صورت استفاده از تلفن همراه هوشمند برای دریافت و مشاهده سوالات اختبار با توجه به قطع شدن ارتباط بمحض خروج از سامانه ارتباط تصویری لازم است سوالات را از طریق یک تلفن همراه دیگر و یا رایانه رومیزی دریافت و مشاهده فرمایید.

 

سوالات آزمون رأس ساعت مقرر برای هر آزمون از طریق سامانه خدمات الکترونیک کانون به نشانی (my.qazvinbar.org) زیر سیستم تکالیف و همچنین کانال هماهنگی اختبار در واتس اپ منتشر میگردند.

کارآموزان محترم پس از برقراری ارتباط اولیه و ضمن برگزاری آزمون از مرحله دریافت سوالات تا زمان ارسال پاسخ نامه خود میبایست نسبت به حفظ ارتباط تصویری پایدار با کانون کوشا باشند.

کارآموز میبایست فایل مربوط به برگ پاسخ نامه که در سایت و کانال هماهنگی اختبار در واتس اپ منتشر گردیده است را قبلاً به تعداد مورد نیاز چاپ و در بخش بالایی آن نام و نام خانوادگی و شماره پروانه خود را بهمراه تاریخ جاری و عنوان درس موضوع اختبار درج نماید و ذیل هر صفحه را نیز علاوه بر درج شماره صفحه، امضاء نماید و سپس تصویر کامل، واضح و با کیفیت آن از طریق سامانه خدمات الکترونیک کانون و یا شماره واتس اپ اعلامی برای همکاران ما در کانون ارسال فرماید.

مهلت ارسال تصویر واضح و با کیفیت از پاسخ نامه ها حد اکثر تا 5 دقیقه بعد از اتمام مهلت معین شده برای هر درس در برنامه زمانی است. طبیعتاً به پاسخ نامه های ارسالی بعد از این بازه زمانی توجهی نخواهد شد.

در صورت ناخوانا و غیرواضح بودن تصویر پاسخ نامه ارسالی از طرف کارموزان به گونه ای که امکان بررسی و تصحیح آن میسر نباشد، نمره -صفر- برای آن درس کارآموز منظور خواهد شد.

– برای تصویربرداری بهتر از پاسخ نامه توصیه میشود با نرم افزار هایی همچون cam scanner – office lens – scannable , … که از قبل بایستی روی تلفن همراه کارآموز دانلود و نصب شوند، نسبت به تهیه عکس از پاسخ نامه های خود اقدام فرمایید و در صورت تصمیم بر ارسال تصاویر از طریق واتس اپ حتما تصاویر اخذ شده را بصورت فایل(گزینه ارسال سند یا Document در نرم افزار واتس اپ) ارسال نمایید.

 

– در صورت بروز هرگونه ابهام و یا مشکلات فنی واحد انفورماتیک کانون از طریق گروه اختصاصی هماهنگی اختبار آماده خدمت رسانی به کارآموزان است.


پیرو تشکیل گروه و کانال های مربوط به هماهنگی اختبار در صورتی که هر یک از کارآموزان مشمول اختبار فروردین ماه ۱۴۰۰ در این گروه و کانال در واتس اپ عضو نشده اند مراتب را در اسرع وقت به اطلاع واحد انفورماتیک کانون برسانند.


جهت دریافت نمونه برگ پاسخ نامه کلیک نمایید


بمنظور برگزاری بهتر و شناسایی و حل مشکلات احتمالی، آزمون آزمایشی

در تاریخ 23 فروردین ماه ساعت 9 صبح انجام می گردد


  نکات عمومی:

– محل استقرار کارآموز میبایست دارای نور مناسب و بدون صدای محیطی باشد و چهره کارآموز در طول برگزاری آزمون کاملا در کادر دوربین قرار بگیرد.

– با توجه به رسمیت جلسه اختبار ضمن برگزاری آزمون رعایت پوشش رسمی و حجاب اسلامی الزامی است.

– با توجه به ارسال تمامی اطلاعیه ها و نکات فنی در کانال و گروه واتس اپی با نام هماهنگی اختبار کارآموز میبایست نسبت به بررسی محتوای این صفحات کوشا باشد.

– با توجه به لزوم حفظ اتصال تصویری در طول برگزاری آزمون تدارک بستر های مربوطه همچون اینترنت پرسرعت با بسته حجمی مناسب و تلفن همراه هوشمند یا رایانه دارای وبکم با شارژ کافی برعهده کارآموز و ضروری است.

– در صورت نیاز ممکن است ضمن برگزاری آزمون با کارآموزان تماس تلفنی از سوی کانون برقرار شود و کارآموز میبایست در ایام برگزاری همواره از طریق شماره تلفن همراه اعلام شده به کانون در دسترس باشد.

 


 تذکربسیارمهم:

از آنجایی که اعتبار هر آزمونی به سلامت برگزاری آن از حیث عدم وجود هرگونه تقلب، بستگی دارد هرچند که کارآموزان محترم بری از این موارد هستند لکن موکداً اعلام می گردد در صورت وقوع تخلف احتمالی علاوه بر مردودی در اختبار براساس تبصره 3 ماده 6 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری عمل خواهد گردید.

 

 تبصره 3 ماده 6 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری:

((کارآموزان وکالت در دوران کارآموزی باید حسن اخلاق و حسن رفتار داشته باشند چنانچه به تشخیص کمیسیون کارآموزی خلاف آن ‌احراز شود با تایید رییس کانون ورای دادگاه انتظامی کانون پروانه کارآموزی آنان ابطال خواهد شد.))

 

رئیس کانون وکلای دادگستری استان  قزوین