نشست علمی – تخصصی نقد و بررسی پیش‌نویس لایحه تعزیرات ۱۴۰۱ برگزار شد

به همت کمیسیون علمی، آموزش و پژوهش کانون وکلای دادگستری استان قزوین اولین نشست علمی – تخصصی با موضوع کلیات نقد و بررسی پیش‌نویس لایحه تعزیرات قانون مجازات اسلامی، با حضور جمعی از همکاران و مهمانان محترم، ریاست شعبه پنجم تجدیدنظر استان، جناب آقای دکتر فیض‌اللهی و معاونت محترم دادستان، جناب آقای رحمان درویش حداد در سالن اجتماعات کانون وکلای دادگستری قزوین برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای محمدمهدی نحوی ریاست کانون وکلای دادگستری استان قزوین با اشاره به شرایط روز جامعه وکالت، یکی از مهم‌ترین اهداف اصلی کانون‌های وکلا را مشارکت در امر قانون‌گذاری دانست. وی در ادامه افزود، هر میزان کانون‌ها بتوانند در این مسیر به‌ویژه درباره قوانین مهم و مادر، مشارکت موثر وعلم داشته باشند. به‌طور قطع قوانین با جامعیت و نواقص کمتری به تصویب خواهد رسید.

رئیس کانون وکلای قزوین در ادامه سخنان خود در این جلسه اطلاع داد، باتوجه‌ به مذاکرات صورت‌گرفته در دیدار با معاونت محترم حقوقی ریاست‌جمهوری جناب آقای دکتر دهقان، ایشان به ظرفیت و اعتمادسازی لازم جهت مشارکت کانون قزوین در امر قانون‌گذاری به‌ویژه قوانین مرتبط با وکالت اشاره داشتند و نقش کمیسیون علمی و پژوهشی کانون را به جهت بهره‌مندی از این ظرفیت و تعامل صورت پذیرفته در جهت حل مشکلات نهاد وکالت بسیار مهم دانستند.
در ادامه این جلسه میهمانان محترم و جناب آقای دکتر محبی و آقای صابر جهانی وکلای محترم کانون قزوین نسبت به بررسی و نقد کلیات لایحه پیشنهادی تعزیرات مجازات اسلامی پرداخته و ضمن بیان نوآوری و مزایای لایحه جدید پیشنهاداتی را در جهت رفع نواقص مذکور ارائه نمودند.

لازم به ذکر است جلسات نقد و بررسی پیش‌نویس لایحه تعزیرات ۱۴۰۱ طی ۶ جلسه و هر چهارشنبه در محل کانون وکلای دادگستری استان قزوین برگزار خواهد شد.