نشست مشترک با رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی

رئیس کانون وکلای دادگستری قزوین:
استقلال جایگاه وکالت با لایحه جدید خدشه دار می شود
رئیس کانون وکلای دادگستری استان قزوین گفت: لایحه جدید جامع وکالت استقلال وکلا را زیر سوال می برد و به حقوق شهروندی آسیب می زند لذا بازنگری در آن قبل از تصویب ضروری است.
محمد نسخه چی روز چهارشنبه در جلسه با رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی گفت: اشتغال از مهمترین مشکلات وکلا است و راه حل آن اجباری شدن حضور وکلا در دعاوی و پرونده‌های مطرح شده در دادگستری است.
رییس هیات مدیره کانون وکلای قزوین با بیان اینکه ثبت موسسات حقوقی از دیگر مشکلات است افزود: اداره ثبت اسناد و املاک بدون ضابطه و صرفاً براساس اینکه شخص فارغ التحصیل حقوق است اقدام به صدور مجوز موسسه حقوقی می‌کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین ضمن تبریک روز و هفته وکیل، در جمع اعضاء کانون وکلای دادگستری استان قزوین در خصوص لایحه جامع وکالت اظهار داشت: حضور مجمع نمایندگان در میان وکلا بیانگر نگاه ویژه و رویکرد منتخبان مردم به حقوق شهروندی است و ما نیز به وکالت عادلانه در دادرسی اهمیت زیاد قائلیم.در کمیسیون قضایی به دنبال اصلاح برخی کلید واژه ها هستیم تا مشکلات پیش روی وکلا را حل کنیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین با بیان اینکه اشتغال مشکل اصلی جامعه است و وکلا هم با این موضوع درگیر هستند گفت: برای رفع دغدغه پدیده اشتغال، مسئولین باید انجسام فکری داشته باشند.
بهمن طاهرخانی در بحث اجباری کردن وکالت افزود: در شرایط فعلی جامعه، رسیدن به این مهم، کار سختی است ولی می دانیم اجباری کردن وکالت بسیاری از مسائل مردم را راحت تر می کند و مردم بدون وکیل نمی توانند به حق خود برسند.اما به دنبال این موضوع هستیم تا مراجعه و بد بینی به دستگاه قضایی را کاهش دهیم.
وی گفت: کانون وکلا باید بازوی دست راست قوه قضایی باشد و اطمینان بین وکیل و قاضی باید وجود داشته باشد.


بازتاب خبری این نشست در خبرگزاری مهر

بازتاب خبری این نشست در خبرگزاری ایرنا


Gallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slide