همایش روز جهانی زن

در مراسم روزجهانی زن ؛
غلامرضا تجدد: نگاه اسلام به بانوان نگاهی مترقی است / فاطمه (س) نماد پاکدامنی ، شرافت و کرامت است .
قزوین-کانون وکلا : غلامرضا تجدد رئیس کانون وکلای دادگستری قزوین در مراسمی که به بهانه روز جهانی زن توسط کانون وکلای قزوین برگزار شد گفت : برای تجلیل از مقام زن نباید به دنبال روز خاصی باشیم و همواره باید به مقام زن به عنوان الگوی ظرافت و کرامت و انسانیت احترام بگذاریم.
به گزارش خبرنگار کانون وکلا مراسم روز جهانی زن روز سه شنبه و با حضور اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری قزوین ، دکتر علیرضا ابراهیمی جامع شناس و استاد دانشگاه و وکلای بانو در تالار قلم برگزار شد .
در این مراسم غلامرضا تجدد رئیس کانون وکلای قزوین با بیان این که زن الگوی ظرافت ، کرامت و انسانیت است گفت : تجلیل از این مقام نباید به یک روز منحصر شود و ما باید به دنبال بهانه ای باشیم تا از کسانی تقدیر کنیم که جامعه پاک از دل آن ها بیرون می آید.
وی با بیان این که حضرت فاطمه نماد یک زن پاکدامن ، شریف و با کرامت است افزود:اگر کسی کمترین مطالعه ای در خصوص زندگی بانو فاطمه زهرا داشته باشد متوجه می شود که ایشان نماد پاکدامنی، شرافت و کرامت است و همین می تواند الگوی مناسبی برای بانوان امروز باشد.
رئیس کانون وکلای دادگستری قزوین با اشاره به این که هشتم مارس تنها یک بهانه برای تجلیل از زن است اضافه کرد : امروز زن جزو جدایی ناپذیر جامعه است و هیچکس نمی تواند نقش زنان را در جامعه نادیده بگیرد،از همین روست که معتقدم برای تجلیل از بانوان نباید به روزها متکی باشیم و به هر بهانه ای باید از زنان تقدیر کنیم.
تجدد هم چنین با بیان این که اسلام باعث بروز زن در جامعه شده است تصریح کرد: نگاه اسلام رحمانی به زن نگاهی مترقی است و اسلام هیچگاه زن را از حضور در جامعه نه تنها منع نمی کند بلکه به حضور در جامعه تشویق هم می کند لذا می توان گفت که اسلام باعث ظهور و بروز زن در جامعه شده است .
در این مراسم هم چنین دکتر علیرضا ابراهیمی جامعه شناس و استاد دانشگاه با تبیین نسبت زن و توسعه در جهان مدرن گفت : زنان در فرآیند توسعه کشور خود اثرگذاری بی بدیلی دارند چنان که به نوعی می توان گفت قدم در راه توسعه برداشتن بدون زن غیر ممکن است .
وی افزود : زن هم به شکل مستقیم و هم به شکل غیر مستقیم در توسعه یافتگی جامعه نقش دارد و ازهمین روست که جامعه شناس برتر جهان توماس هابرماس می گوید اگر می خواهید توسعه پیدا کنید باید بدانید که در ذهن دختران و زنان شما چه می گذرد .
در ادامه این مراسم ضمن پخش کلیپ هایی از نقش مادرانه زن در جامعه سخنان مقام معظم رهبری در خصوص بانوان نیز پخش شد که با استقبال حاضرین روبه رو شد.
هم چنین مهسا کیال حقوقدان وکیل نیز در این مراسم با ارائه مقاله ای به تبیین نسبت زنان و سازمان ملل پرداخت .
در پایان این مراسم نیز بیانیه ای از طرف کانون وکلای قزوین به مناسبت روزجهانی زن قرائت شد که متن بیانیه به طور کامل در ذیل می آید.

 

Gallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slideGallery slide